2023-24 Varsity Schedule
Scrimmages:
11/8 at Northwest w/ GlenOak & Loudonville 5:30pm
11/11 at Solon w/ Gilmour & Pickerington 10:30am
11/15 vs Rocky River & Chippewa 5:30pm (main)
11/16 vs Elyria 5:30pm (main)
11/19 vs Westlake at JCU Pink Preview 3:30pm
Games:
11/22 vs Lakewood 7pm
11/24 vs Wooster 2:45pm
at Smithville Barn Ball Classic
11/27 vs North Ridgeville 7pm
11/29 vs Brunswick* 7pm (camp night)
12/2 vs Magnificat 3pm
at Cleveland Basketball Classic/Baldwin-Wallace
12/6 at Shaker Heights* 7pm
12/9 vs Cleveland Heights* 6pm (Lady Bees youth night)
12/13 at Euclid* 7pm
12/16 vs Mentor* 6pm (middle school night)
12/20 at Stow 7pm
12/27 vs Glen Rose, Texas 1pm at KSA Tournament in Orlando, Florida
12/28 vs Sequoyah, Georgia 5:30pm at KSA Tournament in Orlando, Florida
12/29 vs Wasilla, Alaska 8:30am at KSA Tournament in Orlando, Florida
1/10 vs Strongsville* 7pm
1/13 at Brunswick* 2pm
1/20 vs Shaker Heights* 6pm
1/24 at Cleveland Heights* 7pm
1/27 vs Euclid* 6pm (senior night)
1/31 at Elyria Catholic 7pm
2/3 at Mentor* 2:30pm
2/6 vs Highland 5:45pm (doubleheader with boys team)
2/14 at Strongsville* 7pm
OHSAA Tournament Begins
2/17 vs #72 Akron North 1pm at Medina High School
*indicates Greater Cleveland Conference game
(please note: all dates & times are subject to change due to COVID, snow or MCS decision)
2023-24 JV Schedule
Scrimmages:
11/8 at Northwest w/ GlenOak & Loudonville 5:30pm
11/11 at Solon w/ Gilmour & Pickerington 10:30am
11/15 vs Rocky River & Chippewa 5:30pm (rec)
11/16 vs Elyria 5:30pm (main)
Games:
11/22 vs Lakewood 5:45pm
11/24 vs Wooster 12:30pm
at Smithville Barn Ball Classic
11/27 vs North Ridgeville 5:45pm
11/29 vs Brunswick* 5:45pm (camp night)
12/6 at Shaker Heights* 5:45pm
12/9 vs Cleveland Heights* 4:45pm (Lady Bees youth night)
12/13 at Euclid* 5:45pm
12/16 vs Mentor* 4:45pm (middle school night)
12/20 at Stow 5:30pm
1/8 vs John Hay 6:30pm
1/10 vs Strongsville* 5:45pm
1/13 at Brunswick* 12:45pm
1/20 vs Shaker Heights* 4:45pm
1/24 at Cleveland Heights* 5:45pm
1/27 vs Euclid* 4:45pm (senior night)
1/31 at Elyria Catholic 5:45pm
2/3 at Mentor* 12:30pm
2/6 vs Highland 4:30pm (doubleheader with boys team)
2/12 at Hudson 5:30pm
2/14 at Strongsville 5:45pm
*indicates Greater Cleveland Conference game
(please note: all dates & times are subject to change due to COVID, snow or MCS decision)
2023-24 9th Schedule
Scrimmages:
11/8 vs St. Joseph's Academy 5pm
11/15 vs Rocky River
Games:
11/22 vs Elyria Catholic 4:30pm
11/29 vs Magnificat 4:30pm (camp night)
12/2 at North Royalton 10am
12/6 at Shaker Heights 4:30pm
12/9 vs Cleveland Heights 3:30pm (Lady Bees youth night)
12/11 Norwayne 5:30pm
12/13 at Euclid 4:30pm
12/30 vs St. Joe's 1pm
1/8 vs John Hay 5pm
1/10 vs Strongsville 4:30pm
1/11 at St. Joe's 4:30pm
1/13 at Magnificat 9:30am
1/17 at Avon 4:30pm
1/20 vs Shaker Heights 3:30pm
1/24 at Cleveland Heights 4:30pm
1/27 vs Euclid 3:30pm (senior night)
2/7 vs Avon 4:30pm
2/12 at Padua 4:30pm
2/14 at Strongsville 4:30pm
2/15 vs Canton South 5:30pm
* (please note: all dates & times are subject to change due to COVID, snow or MCS decision)